Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy
Wielki Post 2016 PDF Drukuj Email

Środą Popielcową Kościół katolicki rozpoczyna liturgiczny okres Wielkiego Postu. Jest to czas przygotowania do Wielkanocy, która w tym roku przypada 27 marca. Wielkanoc jest liturgicznym przeżyciem największego i fundamentalnego wydarzenia chrześcijaństwa - Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, który stał się człowiekiem i umarł dla zbawienia wszystkich ludzi. W środę (10.02) rozpoczynamy okres Przygotowania Paschalnego. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej o godz. 9:00/16:30/18:00.

Nabożeństwa Wielkiego Postu w naszej parafii:

Gorzkie Żale - Niedziela godz. 17.00
Droga Krzyżowa - Piątek godz. 16.30/17.15/19.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu - codziennie od godz. 15.00 do 16.00

 


 

 
Koncert kolęd PDF Drukuj Email

 

Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła w sobotę 2 stycznia o godz. 19.00 na koncert rodziny Pospieszalskich – w wykonaniu 14 artystów o tym samym nazwisku usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Na co dzień grają w Arce Noego, Deus Meus, 2 Tm 2,3, New Life’M, tworzą też wielkie koncerty uwielbienia Jednego Serca, Jednego Ducha. Współpracują z Michałem Urbaniakiem, Zakopowerem, Transkapelą, Raz Dwa Trzy, Januszem Prusinowskim Trio, Adamem Strugiem, Dagadaną, Voo Voo i Wojciechem Mazolewskim. Dwa pokolenia najbardziej chyba znanej muzycznej rodziny w Polsce po raz kolejny zagrają i zaśpiewają utwory związane z Bożym Narodzeniem. Najpiękniejsze pastorałki i kolędy zabrzmią w autorskich opracowaniach, od wysmakowanych klasycznych wersji, przez folkowe klimaty, po żywiołowe jazzowe i rockowe aranżacje.
Kiedy na początku lat 90. Pospieszalscy nagrali swoją pierwszą płytę z kolędami, części obecnego składu nie było jeszcze na świecie. Nasze kolędowanie to także rodzaj świadectwa – mówi Jan Pospieszalski. Dwa pokolenia artystów na scenie są przykładem wartości, jaką jest katolicka rodzina. W czasie gdy trwa nachalna propaganda związków, które próbują udawać małżeństwo, rodzina, którą łączy wiara, wspólna pasja i miłość polskiej tradycji, jest świadectwem patriotyzmu i wierności kulturze chrześcijańskiej. Kiedy Polska przeżywa zapaść demograficzną, pokazanie, ile dobra i radości przynosi liczne potomstwo, może być zachętą dla młodych polskich rodzin – puentuje.
Pospieszalscy jeżdżą z kolędowymi koncertami po Polsce od wielu lat. Oryginalność aranżacji śpiewanych przez nich utworów sprawiła, że ich program był kilkakrotnie rejestrowany dla TVP, a kolędy w ich wykonaniu weszły na stałe do repertuaru radiowej Trójki.


 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL