Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy
Koncert kolęd PDF Drukuj Email

 

Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła w sobotę 2 stycznia o godz. 19.00 na koncert rodziny Pospieszalskich – w wykonaniu 14 artystów o tym samym nazwisku usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Na co dzień grają w Arce Noego, Deus Meus, 2 Tm 2,3, New Life’M, tworzą też wielkie koncerty uwielbienia Jednego Serca, Jednego Ducha. Współpracują z Michałem Urbaniakiem, Zakopowerem, Transkapelą, Raz Dwa Trzy, Januszem Prusinowskim Trio, Adamem Strugiem, Dagadaną, Voo Voo i Wojciechem Mazolewskim. Dwa pokolenia najbardziej chyba znanej muzycznej rodziny w Polsce po raz kolejny zagrają i zaśpiewają utwory związane z Bożym Narodzeniem. Najpiękniejsze pastorałki i kolędy zabrzmią w autorskich opracowaniach, od wysmakowanych klasycznych wersji, przez folkowe klimaty, po żywiołowe jazzowe i rockowe aranżacje.
Kiedy na początku lat 90. Pospieszalscy nagrali swoją pierwszą płytę z kolędami, części obecnego składu nie było jeszcze na świecie. Nasze kolędowanie to także rodzaj świadectwa – mówi Jan Pospieszalski. Dwa pokolenia artystów na scenie są przykładem wartości, jaką jest katolicka rodzina. W czasie gdy trwa nachalna propaganda związków, które próbują udawać małżeństwo, rodzina, którą łączy wiara, wspólna pasja i miłość polskiej tradycji, jest świadectwem patriotyzmu i wierności kulturze chrześcijańskiej. Kiedy Polska przeżywa zapaść demograficzną, pokazanie, ile dobra i radości przynosi liczne potomstwo, może być zachętą dla młodych polskich rodzin – puentuje.
Pospieszalscy jeżdżą z kolędowymi koncertami po Polsce od wielu lat. Oryginalność aranżacji śpiewanych przez nich utworów sprawiła, że ich program był kilkakrotnie rejestrowany dla TVP, a kolędy w ich wykonaniu weszły na stałe do repertuaru radiowej Trójki.


 

 
Boże Narodzenie w naszej parafii PDF Drukuj Email

Święta Bożego Narodzenia w naszej parafii:

Wigilia Bożego Narodzenia:

Zapraszamy w Wigilię Bożego Narodzenia do udziału we Mszy św. Pasterskiej o godz. 24.00, pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły.  

Pierwszy dzień świąt:

W Boże Narodzenie 25 grudnia pierwsza Eucharystia zostanie odprawiona o godz.9.00, później o 10.30, 12.00 i o 18.00.

Drugi dzień świąt:

W drugi dzień, w święto św. Szczepana Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę.

Niedziela Świętej Rodziny:

W przyszła niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny, zapraszamy szczególnie na Eucharystię o godz. 12.00, której będzie przewodniczył ks. Bp Marek Mendyk 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL